CRU/FÉK avagy a Campus Crusade for Christ

2022.01.28. Off By neilnejmed

David W. Cloud – Way of Life Literature

Reformation Charlotte news portal

A szerkesztő előszava

A CRU vagy Campus Crusade for Christ ökumenikus Parachurch mozgalma Magyarországon a Timóteus Társaság Alapítvány, FÉK, Fiatalok Az Élet Küszöbén neveken szerepel. Az alábbi cikkben a globális, főképp amerikai, anyaroszági helyzetükre adunk betekintést.

A Campus Crusade hitehagyása

A Campus Crusade for Christ egy olyan “evangéliumi/evangelikál” felekezetközi szolgálat, amely jelenleg közel 200 országban foglalkoztat 25 000 munkatársat. (A szervezet nevét 2011-ben “CRU”-ra változtatta.) A szervezet teológiailag sosem volt igazán stabil, az idők során pedig egyre távolabb került Isten Igéjétől. A Bill Bright által alapított Campus Crusade már alapításától fogva egy radikálisan ökumenikus szervezet volt. Bright 1969-ben kijelentette, hogy: “Mi nem támadjuk a római egyházat. Hisszük, hogy Isten hatalmas munkát végez abban is, és minden kétséget kizáróan római katolikusok millióit fogja felhasználni az egész világ evangelizálása érdekében” (The Post & Times Star, Cincinnati, Ohio, 1969. augusztus 30.). A 70-es évekre a Campus Crusade munkatársai között több katolikus személy is volt (James Hefley, A Prejudiced Protestant Takes a New Look at the Catholic Church, 1971, 122. o.). A Wittenburg Doornak adott, 1978. június-júliusi interjújában Richard Quebedeaux szerint: “Írországban a Campus Crusade vallási szervezetként lett bejegyezve. … és teljes mértékben a katolikus egyházon belül dolgoznak ottani katolikus munkatársakkal…”. Jelenleg a Campus Crusade azt a filozófiát hirdeti, hogy keresztyének lehetnek melegek öltözködésük és vágyaik tekintetében mindaddig, amíg homoszexuális tevékenységet nem folytatnak. Például 2019 júliusában Grant Hartley, a CRU egy kaliforniai diákvezetője, aki a közösségi médiában az #LGBTQinChrist hashtaget használja, Richard Rachel Gilsontól a következő idézetet tweetelte: “A Szentírásban nincs parancsunk arra vonatkozóan, hogy heteronak kell lenned; arra vonatkozóan igen, hogy hűséges egyedülálló vagy hűséges házasságban élő légy, márpedig bármelyiket megteheted anélkül, hogy hetero lennél”. Gilson pedig a CRU egyik bostoni munkatársa (“Campus Crusade Teaching Kids That It’s Okay to be Gay”, Reformation Charlotte, 2019. július 30.). Isten Igéje viszont egyértelműen elítéli a homoszexualitás minden formáját, beleértve azt is, ha emberek egymásragerjedtek” “bujaságukban” (Róm 1:26-27). [1]

CRU botrányok

A Campus Crusade meleg katolikus vezetője a Revoice konferencián pasikkal akar ismerkedni.

“2019-ben a Reformation Charlotte nyilvánosságra hozta, hogy a Campus Crusade (CRU) egyik – magát “LMBTQ” személyként azonosító – vezetője azt tanította diákjainak, hogy a Szentírás sehol nem tanítja, hogy a homoszexualitás bűn volna. Hartley a CRU egykori kaliforniai diákvezetője és gyakornoka is LMBTQ személynek vallja magát, és homoszexualitását az#LGBTQinChrist” hashtaggel hirdetve azóta már a római katolikus egyházba is belépett, de még mindig összejár a Revoice és a The Gospel Coalition szervezetekhez köthető barátaival, így Rachel Gilsonnal is.”” További információk itt. [2]

A Campus Crusade több száz fekete munkatársa dühöng amiért új vezetőik mind fehér férfiak

“A korábban Campus Crusade néven ismert CRU végre felébredt. A szervezet ugyanis annyira magáévá tette a kulturális marxizmus mozgalmát, hogy szinte már teljesen elidegenedett alapító gyökereitől. A szervezet szegregált rendezvényeket tart – ahova fehér embereket nem engednek be – a “faji igazságtalanság” elleni küzdelem jegyében, és a CRU egy előadója az egyik nagy konferencián egy stadionnyi fehér embert állíttatott fel és ismételtette el velük a bőrszínüket elítélő “siratót“”.” További információk itt.[3]

Miért sodródik a bal oldal felé a Campus Crusade, Soros György finanszírozza őket

“A CRU szervezetén belül legalább két olyan közismerten népszerű előadó vagy szerző van, aki a többi CRU-vezetőt informálja és különböző képzésekben részesíti, valamint rendezvényeken és konferenciákon is rendszeresen felszólal. Az egyik Matt Mikalatos az oregoni Portlandből, aki egy olyan CRU-vezér, aki magát “férfi feministának” vallja, továbbá melegeknek tanítja, hogy nem kell megtérniük homoszexualitásukból, amennyiben Krisztushoz akarnak térni“.”

A Soros Györgyhöz köthető Soros Fund Charitable Foundation 2012-es, 990-es számú adatszolgáltatása szerint Soros 2700 dollár pénzügyi támogatást adott a Campus Crusade szervezete javára. ” További információk itt. [4]

A Campus Crusade társadalmi igazságosság programja egy videóban lepleződött le

“A CRU nemcsak teljesen bevásárolt az interszekcionalitás és a CRT társadalmi igazságosság aktivizmusaiból, hanem még aktív szerepet is vállalt fehér emberek megalázásában és lealacsonyításában. A CRU egyik szónoka egy nemrégiben tartott rendezvényen egy imádkozás során felállíttatta az összes fehér embert hallgatóságából azért, hogy fehér bűntudatukról mondjanak siratót. A CRU rendezvényein zajló érzelmi manipuláció egyébként is teljességgel felfoghatatlan. Akárcsak karizmatikus körökben, itt is sokszor úgy manipulálják zenei előadásokkal a fiatalok érzelmeit, hogy sebezhetővé és fogékonnyá tegyék őket az azt követő üzenetek befogadására – mindezzel megragadják és becsapják őket.” További információk itt. [5]

A Campus Crusade vezetője előadóként római katolikusokat és misztikusokat hívott meg rendezvényére

“A Sojourners egy ökumenikus kiadvány, amit az a Jim Wallis progresszív politikai aktivista és teológiai misztikus alapított, aki beismerte hogy – Russell Moore-ral, az SBC vezetőjével együtt – Soros Györgytől kaptak pénzügyi támogatást a nyitott határok programja egyesült államokbeli előmozdítására. A Sojourners számos római katolikust és misztikust látott vendégül – köztük Kaitlin Curtice-t is.

Curtice-t honlapján a következőképpen jellemzik,

… egy fiatal, indián keresztyén misztikus, aki írásaiban az emberi lét szentségét hétköznapi nyelven ábrázolja.

Curtice a kontempláció (szemlélődő ima és meditáció) eretnekségét hirdeti, és az élet “más birodalmaival” kapcsolatos tapasztalatairól is beszámol,

A kontempláció alatt alapvetően azt a munkát értem, ami a béke, csend, az isteni/misztikus/magasztos erő/isten meghallgatásával járó lelki élet megteremtésére és fenntartására irányul, és hagyom, hogy ennek a szeretetnek túláradása az élet más birodalmaira is kiterjedjen“. További információk itt. [6]

Források

[1]: Friday Church News Notes; Volume 21, Issue 42 – October 16, 2020– David W. Cloud; (Friday Church News Notes, October 16, 2020, www.wayoflife.org, fbns@wayoflife.org, 866-295-4143) –

https://www.wayoflife.org/friday_church_news/21-42.php

A Way of Life Literature engedélyével magyarra fordítva és publikálva: www.wayoflife.org, fbns@wayoflife.org.

[2]: Reformation Charlotte: Gay Catholic Campus Crusade Leader Wants to Meet Dudes at Revoice Conference

[3]: Reformation Charlotte: Hundreds of Black Campus Crusade Staff Members Angry that New Leaders are White Men

[4]: Reformation Charlotte: Now We Know Why Campus Crusade is Sliding Left, George Soros is Funding Them

[5]: Reformation Charlotte: Campus Crusade Social Justice Agenda Exposed in New Video

[6]: Reformation Charlotte: Campus Crusade Leader Invites Roman Catholics and Mystics to Speak at Event